HomeInteresting8 praktikus módszer, amivel orvos nélkül is enyhítheted a gyomorégés tüneteit!

8 praktikus módszer, amivel orvos nélkül is enyhítheted a gyomorégés tüneteit!

Az amerikai emberek 40%-a legalább havi egyszer produkál gyomorégéshez hasonló tüneteket. Sajnos, akik ebben a betegségben szenvednek, oda kell figyelniük arra, hogy mit esznek vagy isznak meg. Számos gyógyszer, savlekötő és gyógytea sem segít teljesen tünetmentessé válni. Összeszedtünk néhány dolgot, amik segítenek enyhíteni a gyomorégéssel kapcsolatos problémákat. De ha nem szűnnek meg a panaszok, célszerű orvoshoz fordulni.

Tökéletes alvó helyzet kiválasztása.

Van, hogy alvás közben tör ránk a kellemetlen érzés. Minden második ember szenved ebben a betegségben, ezért célszerű olyan pózt választani, ahol a felsőtest magasabban van, mert ez megakadályozza, hogy gyomorsav visszafolyjon a nyelőcsőbe. De figyelj, hogy ne csak a fejed támaszd alá, mert sajnos nyaki panaszok jelentkezhetnek rövid időn belül. Helyette, inkább használj anatómiai nyaktámasztó párnát.

Figyelj az étkezésre.

Jobb mellőzni azokat az ételeket, amik gyomorégést okoznak. Hanyagol például a kávét, szénsavas üdítőket, paradicsomos alapú ételeket és az alkoholt is. Próbálj egészségesen táplálkozni és minőségi ételt fogyasztani.

Ügyelj a rendszerességre.

Ahelyett, hogy hatalmas lakomákat tartanál a főétkezések során, célszerűbb többször kisebb adagokat elfogyasztanod, így az emésztőrendszered sem terheled túl. Nem szabad hideg, se túlságosan meleg ételt fogyasztani, mert megfájdul a gyomor. Egyél változatosan. Alvás előtt 2 órával egyél utoljára.

Figyelj oda a testedre is.

Ha dohányzol, iszol, hagyd abba. Az egészséges szervezet hozzájárul a gyomor és bélrendszer stabilizálásához. A fel nem szívódott zsír nyomást gyakorol a gyomorra, ami kellemetlen tüneteket eredményez. Ha semmilyen praktika és életmódváltás nem segít a gyomorégésen, mindenképp fordulj orvoshoz.

A szuperételekkel segíthetsz magadon.

A szuperételek segítenek a gyomorégéssel felvenni a harcot, ezért kell sok zöldséget, gyömbért, zabpelyhet, sovány húsokat és tojást enni. Ezek az ételek segítik az emésztőrendszer megfelelő működését, mert sok rost és kevés zsír található bennük. Teljesen semmiképp se hagyd el a zsírokat az étrendedből, csak figyelj, hogy egészségeset fogyassz belőlük. Például napraforgóolaj, avokádó, dió és lenmag.

Ne viselj szűk ruhákat.

A szűk és szoros ruhák nyomást gyakorolhatnak a hasadra és ez a folyadékmennyiség emelkedését jelenti a gyomorban. Nem ártana egy kicsit átrendezni a ruhásszekrényed és a fölösleges daraboktól megválni. Ha egészséges vagy szebb leszel.

Ne stresszelj.

Nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy a stressz fokozza e a gyomorégést. De az tény, hogy mikor stresszelünk nagyobb esély van arra, hogy gyomorégésszerű panaszok jelentkezhetnek.

Szódabikarbóna

Vannak szakemberek, akik tényleg ajánlja a szódabikarbónát a gyomorégés enyhítésére, de több tényező is van, amit szem előtt kell tartani.

Nem ajánlott szódabikarbónát használni a gyomorégés kezelésére, ha alacsony nátriumtartalmú diétát követsz. Ugyanis fél teáskanál szódabikarbóna a napi nátriumbeviteli érték egyharmadát foglalja magába.

Nem szabad a szódabikarbónát használni terhesség alatt és 6 éves kor alatt.

A szódabikarbóna, csak a tüneteket enyhíti, hosszútávon nem használható. Mindenképpen orvossal kell konzultálni, ha a tünetek nem múlnak el.

Most Popular

Recent Comments