HomeInteresting11 hétköznapi étel, amit sokan ártalmatlannak hittek, pedig nagy kárt okozhat!

11 hétköznapi étel, amit sokan ártalmatlannak hittek, pedig nagy kárt okozhat!

Mindannyian tudjuk, hogy a hatalmas mennyiségű édesség és sütemény elhízást okozhat. Ez azonban nem az egyetlen kellemetlen hatás, amit kedvenc termékeink a testünkre gyakorolnak. Kiderült, hogy egyes normálisnak mondott ételek, amelyeket egészségesnek tartunk, valójában károsak lehetnek a szervezetünkre.

Garnélarák

A rákok érzékenyek a nehézfémekre, ezért nagyon fontos tudni, hol szerezték be ezeket az állatokat. Az összes tenger gyümölcsei közül a garnélarákban van a legtöbb koleszterin. A garnélarákot zöldségekkel fogyaszd, mert segít megszabadulni a koleszterintől és csökkenti a panaszok kialakulásának kockázatát.

Feldolgozott sajt

Nem igazán egészséges, hogy a sajtot műanyag tasakokba csomagolják. Mivel nagy mennyiségű kémiai adalékanyaggal állítják elő, ami „sajt” ízt és színt kölcsönöz a terméknek. Ajánlott olyan sajtot vásárolni, amit még nem szeleteltek fel előre.

Pringles chips

A boltokban kapható burgonyachips sokkal inkább adalékanyag, mint burgonya. Egyes tanulmányok kimutatták, hogy a zacskók kevesebb, mint 60% burgonyát tartalmaznak. Óriási mennyiségű só, adalékanyagok, színezékek és tartósítószerek is találhatóak benne.

Rizs

A rizs vízzel elárasztott területeken növekszik, ami szervetlen arzénnel gazdagodik, ezáltal kimossa a talajból. Ha rendszeresen fogyasztasz rizst, akkor nagyobb az esély a cukorbetegség, a fejlődési rendellenességek és az idegrendszeri megbetegedések kialakulására.
A „Queen’s University of Belfast” tudósai számos kísérletet folytattak a rizs főzésével kapcsolatban és módot találtak arra, hogy ártalmatlanná tegyék. Ha a rizst egy napra vízbe áztatod, az arzén koncentrációja 80% -kal csökken.

Joghurt

A szupermarketekben található joghurtok tartósítószereket, sűrítőanyagokat, mesterséges édesítőket és más „egészséges” összetevőket tartalmaznak, ami nem igazán hasonlít a tejsavbaktériumból készült klasszikus joghurtra.
A fő veszély a cukor és a tejzsír. Egy pohár joghurt 3 tk. cukrot tartalmaz! Ez végül elhízáshoz és cukorbetegség kialakuláshoz vezethet. Az átlagos joghurtok meglehetősen zsírosak (2,5% -tól kezdve), ami növeli a koleszterinszintet, agyvérzést vagy szívrohamot eredményezhet.

Feldolgozott hús

A hot-dogok és feldolgozott húsok rendszerint csak 10-15% húst tartalmaznak. Egyéb összetevőjük közé tartozik a csontliszt, a porc, a bőr, a növényi és állati zsírok, a keményítő, a szójafehérje és a só. Hozzáadásra kerülnek még a sűrítőszerek, festékek, tartósítószerek és ízfokozók. Ezek a kiegészítők felhalmozódnak a szervezetben, elpusztítják az immunrendszert, allergiát és súlyos betegségeket okozhatnak, mint például  a hasnyálmirigyrák.

Sós keksz

Cukorbetegség, stroke, szívroham, elhízás, érelmeszesedés és Alzheimer-kór is kialakulhat ezeknek a termékeknek köszönhetően. A sós kréker a napi beviteli érték 3-szorosát foglalja magába. A nagy mennyiségű só miatt a vérnyomás megemelkedik és artériás görcsök jelentkezhetnek.

Csokoládéval bevont sütemények

Ezeknek az édességeknek egy hátránya van, hogy nem csokoládéval vannak bevonva. Ezek a termékek transz-zsírokkal gazdagodnak, amelyek szív- és érrendszeri betegségekhez és korai halálhoz vezetnek.

Piskóta sütemények

Az első dolog, ami megzavarhatja az embert az az eltarthatósági idő. A sütemények legalább 5 hónapig tárolhatók, anélkül, hogy bármi változás történne velük. A zsírok és tartósítószerek ezt a desszertet azonban méreggé alakítják át.

Fagylalt

A Grúziai Egyetem kutatói számos kísérletet folytattak, és felfedezték az élelmiszeripari emulgeálószerek és a vastagbélrák közötti kapcsolatot.
Ha a sűrítőanyagokat és az emulgeálószereket együtt használják, jelentős bél mikroflóra-változásokat okoznak, így a szervezet hajlamos lesz a gyulladásra és hozzájárul a rák kialakulásához. A „poliszorbát 80-at” hozzáadják a fagylalthoz, hogy jobb textúrát kapjanak, és megakadályozzák az olvadást. A karboxi-metil-cellulózt stabilizálószerként és sűrítőanyagként alkalmazzák.

Termékek, amik megváltoztathatják a szem színét.

Vannak, akik úgy gondolják, hogy a szem színét világosabbá teheti bizonyos ételek fogyasztásával, mint például méz, spenót, gyömbér, kamilla tea. Állítólag a szem két hét alatt világosabbá válik. Sajnos nincsenek tudományos tények, amelyek alátámasztanák ezeket az állításokat, mindez az emberek tapasztalatain alapul.

Most Popular

Recent Comments